NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021-2025

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole znalazło się wśród placówek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3.

Celem Programu jest poprawa czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek różnego typu.
Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 zostaną przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

Kwota dofinansowania dla naszego przedszkola to 3000 zł, a 750 zł stanowi wkład własny.

W celu wypromowania czytelnictwa z uwzględnieniem zakupionej literatury zamierza się podjąć szereg działań.
Będzie to m. in. spotkanie z autorem książek dla dzieci, systematyczne,
głośne czytanie dzieciom w przedszkolu oraz udostępnianie rodzicom pozycji literatury dziecięcej
w celu zaangażowania ich w rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci.