Teatrzyk "Skrzat"- Przygody drwala Bartłomieja, Królestwo Wesołuszka

Teatrzyk – Przygody drwala Bartłomieja

W dniu 25.03.2024r. do przedszkola w Oleśnicy przyjechali artyści z krakowskiego teatru „Skrzat”. Nasi milusińscy miały możliwość obejrzeć przedstawienie teatralne pt„ Przygody drwala Bartłomieja”

Któż nie zna najstarszej gry na świecie w „Ence pence, w której ręce ?” Nasz bohater drwal Bartłomiej słynie z niej w całym lesie i nie ma sobie równych. Do czasu, aż przegra z podstępną Czarownicą …

Bajka uczy najmłodszych, aby w swoim życiu nie polegać tylko na szczęściu i grach, ale „wziąć sprawy w swoje ręce”.

Teatrzyk – Królestwo Wesołuszka

W dniu 05.04.2024r. odbyło się kolejne spotkanie z artystami krakowskiego teatru „Skrzat”. Tym razem dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie teatralne pt „Królestwo Wesołuszka”.

Na dworze u Króla Wesołuszka panuje radość i harmonia, ale nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni………Zazdrosna Czarownica już knuje podstępny plan, jak pozbawić Króla tronu. I tu z pomocą przychodzi zwykły i zarazem niesamowity Wędrowiec Grześ.

Bajka uczy widzów, jak wielką siłę ma dobre serce, pomoc i współpraca.

Teatrzyk – O Plastusiu, co zabłądził w borze.

W dniu 13.05.2024r. krakowscy artyści z Teatru Skrzat ponownie zagościli w naszym przedszkolu, z przedstawieniem pt. „O Plastusiu, co zabłądził w borze”

Tytułowy bohater Plastuś miał wiele przygód, gdy szukając poziomek dla Kasi , zgubił się w dużym i ciemnym lesie. Przygody plastelinowego ludzika oraz czynny udział widzów w przedstawieniu ( śpiewanie, pukanie w korzeń muchomorka, ukrywanie Plastusia,) wywołały u dzieci wiele emocji. Dzięki przyjaciołom Plastuś szczęśliwie wrócił do Kasi, która z okazji urodzin dostała nie tylko kosz poziomek, ale także moc urodzinowych życzeń od naszych milusińskich.

Bajka uczy widzów, jak wielką siłę ma dobre serce i pomoc innym w potrzebie.

Tekst: Agnieszka Malinowska